Architektura budynku wkomponowana w otaczającą przestrzeń, subtelnie podkreśla charakter okolicy. Niestandardowe podejście do projektu poprzez zastosowanie „gry światła”, zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz nadaje obiektowi indywidualny wyraz. Wewnątrz poprzez odbicie i załamanie promieni słonecznych przechodzących przez specjalnie zaprojektowane przeszklenie – świetlik dachowy – doświetlający strefę komunikacji pionowej, oraz panoramiczne szklane windy. Na zewnątrz poprzez system przeszkleń, częściowo przeziernych, będących niczym druga skóra na podstawowej klinkierowej elewacji, pozwala penetrować promieniom tworząc pozory widzianych kształtów i nadając lekkości i delikatności bryle. Wszystko to sprawia, że odbiór elewacji jest inny w zależności od pory dnia i kierunku patrzenia na budynek.
Architektura:
– budynek ma 8 kondygnacji nadziemnych. Kondygnacja najniższa nr 1 przeznaczona jest pod lokale usługowe i wyznacza maksymalny obrys budynku w rzucie.
– kondygnacje wyższe opasane są balkonami z barierkami transparentnymi dla światła słonecznego.
– najwyższe balkony przekryte są daszkami w poziomie dachu budynku.
– barierki balkonów mają wysokość minimum 1,1 m a na rytmicznie rozstawionych odcinkach wypełniają całą wysokość kondygnacji.
– nad ostatnią kondygnacją znajduje się dach zielony.
Funkcja:
– zasadnicze przeznaczenie budynku – mieszkalna wielorodzinna – realizowana na kondygnacjach nr 2 do nr 8.
– poziom wejścia do części mieszkalnej na kondygnacji nr 2.
– wejście główne od strony wschodniej. Dojście do budynku odbywa się chodnikiem z poziomu ulicy Na Polance bez schodów ani ramp po drodze.
– w poziomie kondygnacji nr 1 zlokalizowane są 3 lokale użytkowe. Każdy lokal posiada bezpośrednie wejście z zewnątrz.
Projekt zajął II miejsce w konkursie „Piękny Wrocław” w kategorii „Budynki Wielorodzinne”.
Więcej informacji o inwestycji na stronie Inwestora – http://www.staraodra.pl/