KRAKOWSKIE TARASY ul. Krakowska 86, Wrocław

W budynku o powierzchni niemal 12 tysięcy metrów kwadratowych mieścić się będzie prawie 180 mieszkań. Podstawową ideą przy tworzeniu projektu było to, aby każde mieszkanie miało widok na rzekę Oławę, jeśli nie bezpośredni to przynajmniej pośredni. Zadbano o to, by w projekcie uwzględnić mieszkania, które będą zróżnicowane pod względem wielkości i funkcjonalności. Dzięki temu każdy powinien znaleźć tu lokum odpowiadające jego oczekiwaniom i indywidualnym potrzebom.

Budynek składa się z trzech tarasowo nałożonych na siebie brył. Najniższa – sześciopiętrowa – położona będzie najbliżej rzeki. Kolejne – jedenastopiętrowa i czternastopiętrowa – będą wznosić się tuż za nią. Z tarasów zbudowanych na dachach niższych kondygnacji podziwiać będzie można Oławę. Ponadto w projekcie zastosowano obwodowe tarasy oraz loggie dla wszystkich mieszkań . Lokale położone na parterze będą z kolei posiadać ogródki.

Zaprojektowano dwie kondygnacje garażu podziemnego z miejscami parkingowymi dla samochodów. Dodatkowo znajdą się tam również komórki lokatorskie, a na wszystkich kondygnacjach inwestycji – pomieszczenia na wózki dziecięce.

W obrębie osiedla znajdować się będzie zielony teren rekreacyjny dostępny tylko dla mieszkańców, oraz bezpośredni dostęp do bulwarów Oławy. Mimo bliskości terenów zielonych oraz rzeki Krakowskie Tarasy będą doskonale skomunikowane z centrum Wrocławia. Budynek został oddalony  od głównej ulicy Krakowskiej, co zapewni ciszę i spokój mieszkańcom. Jednocześnie bliskość jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta umożliwi łatwy dojazd do serca metropolii autobusem lub tramwajem, a także szybki wyjazd samochodem na trasę wylotową w kierunku Opola oraz autostrady A4.

Client IMS Budownictwo
Year 2015