STARTER III Z POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE

Przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu zakończyła się budowa Startera III według naszego projektu. W nowoczesnym budynku z charakterystyczną elewacją znajduje się 255 mikroapartamentów.

Mikroapartamenty w Starterze III są różnej wielkości – od 16 do 69 mkw. Większość z nich to lokale jednopokojowe z aneksem kuchennym i łazienką. Niektóre z nich mają tarasy, co jest bardzo rzadko spotykane w tego typu inwestycjach. Wszystkie są wykończone pod klucz i klimatyzowane. Oprócz mikroapartamentów w Starterze III znajdują się lokale usługowe i podziemna hala garażowa. Świetne położenie – tuż przy galerii handlowej Wroclavia – sprawiło, że wszystkie lokale sprzedały się jeszcze przed zakończeniem budowy.

Najbardziej wyróżniającym elementem niezaprzeczalnie są okna ułożone w kształt L oraz I. Układ sprawia, że na pierwszy rzut oka trudno doliczyć się pięter (jest ich 6). Okna stworzyły powtarzalny wzór. To zabieg kompozycyjny, który ma na celu uporządkowanie przestrzeni miejskiej. Starter III został przysunięty do zabytkowego budynku z czerwonej cegły, w którym dziś mieści się centrum seniora, dlatego jego nowoczesna fasada jest wykonana z płytki klinkierowej imitującej cegłę. Od strony dziedzińca elewacja jest bardzo wyważona, minimalistyczna i jednolita. To celowy zabieg, który niejako stworzył tu dwa różnorodne światy.

Starter I i Starter II znajdują się przy Wybrzeżu Pasteura. Wybudowano je w latach 2013 i 2017.