ATAL TOWERS Sikorskiego, Wrocław

Teren inwestycji znajduje się pomiędzy ulicą Sikorskiego a brzegiem Odry, wzdłuż którego powstanie bulwar pieszy od mostu Sikorskiego do mostu Dmowskiego. Elementem bulwaru będzie zieleń niska oraz wysoka, fragment bulwaru został już wykonany wraz z realizacją sąsiedniego budynku. Teren znajduje się w rejonie ścisłego centrum miasta, w odległości pokonywanej pieszo w ciągu około 5-10 minut od Rynku oraz w bliskiej odległości od jednego z głównych węzłów komunikacji zbiorowe Wrocławia, placu Jana Pawła II, gdzie położone są przystanki tramwajowe i autobusowe komunikacji miejskiej.

Część pierwsza inwestycji (MW19) – projektowany budynek ma 7 kondygnacji, w narożniku południowo-wschodnim znajduje się miejscowy akcent w postaci dodatkowej ósmej kondygnacji na samym narożniku. Na każdym piętrze znajduje się od 27 do 25 mieszkań. Łącznie 159 mieszkań o powierzchni od 28 do 112 m2.

Część druga inwestycji (MWU2) – obiekt składa się z dwóch wydzielonych dylatacją części, ma dwie wieże o wysokości 18 kondygnacji, pozostałe części są niższe i mają od 5 do 8 kondygnacji. Na każdym piętrze znajduje się od 10 (piętro 17) do 27 mieszkań (piętro 4), jedynie na parterze znajdują się same lokale usługowe wraz z garami wbudowanymi. Garaż znajdyje sie również na kondygnacji podziemnej oraz w części wewnętrznej pierwszego, drugiego oraz trzeceigo piętra. Łącznie w obiekcie znajduje się 274 mieszkania o powierzchni od 36 do 129 m2.

Etapy projektu:

  • Architektoniczna Koncepcja Projektowa
  • Wielobranżowa Koncepcja Projektowa
  • Projekt Budowlany
  • Projekt Wykonawczy
  • Nadzór