NOWA INWESTYCJA NA KĘPIE MIESZCZAŃSKIEJ

Na największej z wrocławskich wysp powstanie kolejny budynek według naszego projektu. Inwestycja Kępa Park właśnie dostała pozwolenie na użytkowanie.

Kępa Park to budynek mieszkalny z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym. Zaprojektowaliśmy go w kształcie litery C, co umożliwiło odpowiednią komunikację oraz zaprojektowanie wewnętrznego dziedzińca. W jego południowej części liczbę  kondygnacji  o formie tarasowej obniżyliśmy do pięciu. Uwagę przyciąga elewacja z czerwonej cegły i obwodowe balkony zaplanowane tak, aby uzyskać zamkniętą i spójną kompozycję. Natomiast elewacja z tynku dekoracyjnego w kształcie cegły klinkierowej nawiązuje do zabudowy historycznej Kępy Mieszczańskiej – do przedwojennych budynków wojskowych i koszar artyleryjskich oraz wcześniejszych, osiemnastowiecznych fortyfikacji. Kolejnym ważnym elementem odniesienia jest sąsiedztwo rzeki oraz zieleni wzdłuż jej brzegów – stąd jasna kolorysta płyt elewacyjnych.

Trzecim architektonicznym elementem wyróżniającym projekt są pionowe wykusze widoczne od drugiej do ostatniej kondygnacji budynku. Dzięki nim uzyskaliśmy spójny układ kompozycyjny o naprzemiennym rozmieszczeniu.

W Kępie Park powstanie 148 mieszkań i 47 mikroapartamentów. W budynku znajdą się także mikroapartamenty oraz: podziemny dwupoziomowy garaż na 204 miejsca, komórki lokatorskie i rowerownie. Na terenie inwestycji zaprojektowaliśmy drogi, chodniki, oświetlenie i nowa zieleń. Nową inwestycję na Kępie Mieszczańskiej zrealizuje ATC Development – spółka należąca do właścicieli Ferm Drobiu Woźniak.