KOLEJNE KRAKOWSKIE TARASY GOTOWE

Zakończyła się budowa drugiej części Krakowskich Tarasów. Na szczególną uwagę zachowuje tarasowy układ brył oraz inwersja kolorystyczna.

Krakowskie Tarasy to duży kompleks budynków mieszkalnych, które powstają na terenie pomiędzy ulicą Krakowską a rzeką Oławą. Pod względem skali jest to jedna z największych inwestycji w okolicy.

Drugi budynek zaprojektowaliśmy kształcie litery C. Składa się z dwóch części o zróżnicowanej wysokości: od 6 do 9 kondygnacji. Jego kształt wynika z ogólnego założenia podziału wszystkich budynków na bryły nałożone na siebie tarasowo. Budynek w znacznej części został otoczony balkonami obwodowymi z częściową ich zabudową panelami szklanymi. Na elewacjach bez tarasów ramy zostały częściowo powielone jako elementy ozdobne. Uwagę przyciąga kolorystyczna inwersja: niektóre elewacje są jasne z ciemnymi elementami, inne ciemne z jasnymi fragmentami. Część budynku wykończono cegłą klinkierową, która nawiązuje do sąsiednich pofabrycznych obiektów. Zastosowano również materiały współczesne takie jak szkło, aluminium oraz tynk. Podstawową ideą przy tworzeniu projektu było to, aby każde mieszkanie miało widok na rzekę Oławę. Jej sąsiedztwo jest jednym z największych atutów inwestycji.

W drugim budynku Krakowskich Tarasów są 154 mieszkania o wielkości od 30 do 102 mkw. i liczbie pokoi od 2 do 5. Oprócz tego: garaż podziemny na 188 miejsc postojowych, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Przed budynkiem znajduje się plac zabaw i zielony teren rekreacyjny. W ramach inwestycji powstaną kolejne budynki mieszkalne, usługowe i hotelowe, również według naszego projektu.