JESTEŚMY JEDYNĄ PRACOWNIĄ Z POLSKI NAGRODZONĄ W GFDA!

Nasz projekt – Atal Warta Towers – zdobył 2 miejsce w tegorocznym konkursie Global Future Design Awards w kategorii „Mixed Use Concept”.

Kategoria ta obejmuje projekty, które łączą w sobie różne funkcje: mieszkalne, handlowe, biurowe czy kulturalne. W Atal Warta Towers znajdą się 352 mieszkania oraz część handlowo-usługowa, licząca 15 lokali. Łącznie budynek będzie liczył 17 kondygnacji mieszkalnych i jedną kondygnację użytkową. 

Parter zaprojektowaliśmy na planie odwróconej litery P, a wewnątrz zaplanowaliśmy ogólnodostępne patio – plac miejski. Wyższe kondygnacje zbudowane są na planie litery U. 

Atal Warta Towers tworzą trzy odrębne kompozycyjnie moduły. Tym, co wyróżnia bryłę, są szczelinowe rozcięcia, skośne płaszczyzny i kontrast kolorystyczny w postaci jasno- i ciemnoszarej elewacji z tynków szlachetnych.

W międzynarodowym konkursie Global Future Design Awards wyróżniane są projekty, które stosują nowatorskie technologie, wysokiej klasy materiały i podchodzą nieszablonowo do zagospodarowania przestrzeni. Biorą w nim udział architekci, projektanci, artyści, inżynierowie i studenci. To kolejna nagroda, którą zdobyliśmy za Atal Warta Towers.