Apartamenty Dyrekcyjna 33 Dyrekcyjna 33, Wrocław

Apartamenty Dyrekcyjna 33

Projekt: 2011-2012

Realizacja: 2012-2014

Powierzchnia całkowita: PUM ok. 12 000 m2

Inwestor: ATAL S.A.

Architekci: Artur Szczepaniak, Paweł Szczepaniak, Zuzanna Mróz, Agnieszka Szczepaniak, Agnieszka Konior, Maciej Smoliński, Agnieszka Sobczak-Piskorska, Edyta Białes, Artur Michurski

Dyrekcyjna 33 to prestiżowa inwestycja usytuowana niemal w sercu Wrocławia, w bliskiej odległości od wrocławskiego Rynku. Ten sześciopiętrowy obiekt mieści 222 mieszkania o powierzchni od 26 do 129 mkw.  Większość z nich wyposażona jest w balkony, a te ulokowane na kondygnacji poddasza posiadają tarasy. Dla właścicieli mieszkań na parterze zaplanowano ogródki do ich wyłącznego użytku. W budynku znajduje się także 9 lokali usługowych, które szybko znalazły nabywców.

Projekt Osiedla Dyrekcyjna 33 powstał pod wpływem inspiracji twórczością Hansa Poelziga. Jest swego rodzaju „swobodną dyskusją” na temat nowoczesnej formy połączonej z historią i architekturą Wrocławia. Dyrekcyjna 33 to unikalny projekt, który doskonale wpisuje się w historyczną zabudowę Wrocławia. Elementy wykorzystane w projekcie, a później w realizacji osiedla, odzwierciedlają charakter znanego we Wrocławiu biurowca, znajdującego się przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Przykładem jest m.in. łukowata fasada budynku, czy wprowadzenie poziomych pasów międzyokiennych, biegnących wokół całego osiedla.

Apartamenty Dyrekcyjna 33 zostały wyróżnionę nagrodą Hihly Commended w kategorii Residential Development, w konkursie International Property Awards.

 

Etapy projektu:
  • Architektoniczna Koncepcja Projektowa
  • Wielobranżowa Koncepcja Projektowa
  • Projekt Budowlany
  • Projekt Wykonawczy
  • Nadzór