Nagrody

2022r. - Urban Design & Architecture Design Awards 2022

Otrzymaliśmy srebro w międzynarodowym konkursie Urban Design & Architecture Design Awards 2022! Nasz koncept osiedla w Poznaniu – EC Garbary, to inwestycja łącząca architekturę mieszkaniową z lokalami handlowo-usługowymi i budynkami biurowymi. Konkurs organizowany był przez magazyn Architecture Press Release.

2021r. - Global Design & Architecture Design Awards 2021

Otrzymaliśmy trzecią nagrodę w Global Architecture Design Awards 2021. Konkurs rokrocznie wyłania najlepsze propozycje pod względem architektury i użyteczności. Wyróżnienie dotyczyło konceptu osiedla kompletnego – Central Park. Projekt kompleksu został stworzony zgodnie z ideą miast szczęśliwych, zaproponowaną przez znanego na całym świecie urbanistę Charlesa Montgomery’ego.

2020r. - EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2020-2021

Nasz projekt – Starter III – został nagrodzony w kategorii Mixed Use w European Property Awards 2020-2021. To jeden z najważniejszych konkursów w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w których nagrody są przyznawane już od 27 lat. W jury zasiada ponad 80 niezależnych ekspertów. Jest częścią międzynarodowego konkursu International Property Awards, który rokrocznie wyróżnia najlepsze projekty architektoniczne z całego świata. Nasz pierwszy projekt mikroapartamentowca Starter zdobył w 2016 roku pięć gwiazdek w międzynarodowym etapie konkursu – International Property Awards.

2020r. - 2. MIEJSCE W GFDA

Jako jedyna pracownia architektoniczna z Polski zostaliśmy nagrodzeni w Global Future Design Awards. Nasz projekt – Atal Warta Towers w Poznaniu – otrzymał drugie miejsce w kategorii „Mixed Use Concept”. Ten międzynarodowy konkurs organizowany jest od 2016 roku przez portal Architecture Press Release. Nagrody przyznawane są za projekty, które wyróżniają się zastosowaniem nowatorskich technologii, materiałów, a także nieszablonowym podejściem do przestrzeni. Skierowany jest do architektów, projektantów, artystów, inżynierów i studentów z całego świata.

2019r. - Trzy nagrody Award Winner

W trwającym konkursie European Property Awards wszystkie trzy ze zgłoszonych projektów zdobyły nagrodę Award Winner w swoich kategoriach. Nagrodzone projekty to: budynki mieszkalne Atal Towers i Kwadrat oraz biurowiec Krakowska 29. Nagrody Award Winner pozwalają projektom ubiegać się o przyznanie im 5 gwiazdek na gali w Londynie, zaplanowanej na 24 października. Spośród projektów, które dostaną gwiazdki, jury wybierze następnie najlepsze w Europie. Zwycięzcy etapu europejskiego zakwalifikują się do finałowego etapu – International Property Awards. Tym samym, w ogólnym rozrachunku, projekty mogą zdobyć aż 9 nagród! International Property Awards jest jednym z najważniejszych plebiscytów w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Konkurs podzielony jest na etapy regionalne: Afryka, Asia Pacyfik, Arabia, Kanada, Karaiby, Ameryka Południowa i Środkowa, Europa, Wielka Brytania i USA. Najwyżej ocenione zwycięskie projekty z każdego regionu automatycznie przechodzą do etapu finałowego, w którym wybierane są najlepsze projekty na świecie.

2019r. - Dwie nagrody główne w IAA

Projekty Atal Towers i Krakowska 29 zdobyły nagrody na arenie międzynarodowej. Oba wygrały w konkursie International Architecture Awards 2019, odpowiednio w kategorii „Mixed used” i „Office building.” Tym samym Atal Towers zdobył już trzecią nagrodę główną w 2019 roku, zaś Krakowska 29 pierwszą, po wcześniejszym wyróżnieniu w konkursie Global Future Design Awards 2019. Atal Towers i Krakowska 29 znalazły się w gronie nagrodzonych obok projektów z Japonii, Meksyku, Brazylii, Hiszpanii, Iranu, Chin, Azerbejdżanu, Rosjii wielu innych krajów. W międzynarodowym konkursie biorą udział architekci, inżynierowie, projektanci, artyści i studenci z całego świata. Konkurs ma za zadanie wyłonienie nieszablonowych projektów bogatych zarówno w walory architektoniczne, jak i praktyczne. Szczególnie doceniane są projekty wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na indywidualnym podejściu do człowieka. International Architecture Awards to konkurs, który definiuje architekturę poprzez jej połączenie z nowymi technologiami, społeczeństwem, środowiskiem naturalnym i tkanką miejską. Jego organizatorem jest The Architecture Community.

2019r. - Nagroda główna w GFDA

Projekt Atal Towers już po raz drugi w tym roku zdobył nagrodę główną w międzynarodowym konkursie. Tym razem zwyciężył w Global Future Design Awards 2019, ponowienie w kategorii „Mix Use”. Prestiżowy konkurs GFDA jest organizowany od 2016 roku. Biorą w nim udział architekci, inżynierowie, projektanci, artyści i studenci z całego świata. Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszych projektów, wyróżniających się oryginalnym i nieszablonowym podejściem do nowoczesnej architektury. Jego organizatorem jest internetowy magazyn ARP.

2019r. - Wyróżnienie w GFDA

2019 jest najlepszym rokiem w historii naszego biura pod względem liczby zdobytych nagród na arenie międzynarodowej. Międzynarodowe jury konkursu Global Future Design Awards 2019 doceniło projekt budynku Krakowska 29, który zdobył wyróżnienie w kategorii „Office Building”. Przypominamy, że w tym samym konkursie Atal Towers został uhonorowany nagrodą główną. W GFDA, organizowanym od 2016 roku, biorą udział architekci, inżynierowie, projektanci, artyści i studenci z całego świata. Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszych projektów, wyróżniających się oryginalnym i nieszablonowym podejściem do nowoczesnej architektury. Jego organizatorem jest internetowy magazyn ARP.

2019r. - I miejsce w WADA 2019

Projekt naszego biura architektonicznego został nagrodzony w międzynarodowym konkursie World Architecture & Design Awards 2019. Inwestycję Atal Towers okrzyknięto najlepszym budynkiem w kategorii „Mixed Use”. Wśród nagrodzonych we wszystkich kategoriach są tylko dwie pracownie architektoniczne z Polski. WADA to jeden z bardziej prestiżowych konkursów architektonicznych na świecie. Organizowany jest przez Architecture Press Release. Ma na celu zwrócenie uwagi na projekty wyróżniające się zastosowaniem nowatorskich technologii, materiałów, estetyki i podejścia do przestrzeni.

2017r. - Pięć gwiazdek – European Property Awards

Pięć gwiazdek w kategorii "Best Architecture Multiple Residence" (Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego) za realizację drugiego etapu osiedla Dmowskiego 19. European Property Awards jest międzynarodowym konkursem i jednym z najważniejszych plebiscytów w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.

2017r. - Wyróżnienie w konkursie "Piękny Wrocław"

Wrocławski biurowiec „Długosza Business Park” otrzymał wyróżnienie w konkursie „Piękny Wrocław”, w kategorii „Budynek użyteczności publicznej”. Plebiscyt „Piękny Wrocław” promuje architekturę Wrocławia, a także wartościowe dokonania twórcze w dziedzinie architektury.

2016r. - Highly Commended - International Property Awards

Nagroda Highly Commended za projekt „Startera”. International Property Awards jest jednym z najsłynniejszych konkursów w branży nieruchomości komercyjnych. Przyznawana w ramach plebiscytu nagroda jest potwierdzeniem najwyższych standardów w architekturze, rozpoznawalna przez międzynarodowe środowisko architektów, inwestorów, deweloperów i agentów nieruchomości.

2016r. - II miejsce w konkursie "Piękny Wrocław"

"Stara Odra Residence" wyróżniona w konkursie "Piękny Wrocław". Obiekt otrzymał II miejsce w kategorii "Budynek mieszkalny, wielorodzinny". Plebiscyt „Piękny Wrocław” promuje architekturę Wrocławia, a także wartościowe dokonania twórcze w dziedzinie architektury.

2015r. - I miejsce w konkursie „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015”

„Nowa Papiernia” zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015”, w kategorii: Projekt najlepszej rewitalizacji. Konkurs jest organizowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich.

2015r. - Wyróżnienie w konkursie "Dolnośląska Budowa Roku"

Osiedle Oaza otrzymało wyróżnienie w XI edycji konkursu „Dolnośląska Budowa Roku”.

2015r. - II miejsce w konkursie "Piękny Wrocław"

Pracownia otrzymała II miejsce w kategorii "Obiekt inżynierski, przestrzeń publiczna", za projekt skweru przy skrzyżowaniu ulic Orlej i Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Plebiscyt „Piękny Wrocław” promuję architekturę Wrocławia, a także wartościowe dokonania twórcze w dziedzinie architektury.

2015r. - Highly Commended - International Property Awards

Nagroda Highly Commended w kategorii Residential Development, za projekt i realizację osiedla Dyrekcyjna 33. Internetional Property Awards to jeden z ważniejszych międzynarodowych konkursów dla architektów, deweloperów oraz specjalistów rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. O prestiżowe wyróżnienia każdego roku walczą kandydaci m.in. z całego świata. Nagrody przyznawane są na podstawie szczegółowych ocen dokonywanych przez wybitnych międzynarodowych specjalistów.

2014r. - International Property Awards

5 gwiazdek w kategorii Best Architecture Multiple Residence (Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego) za realizację osiedla Nowa Papiernia. International Property Awards jest międzynarodowym plebiscytem dla specjalistów rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych. O nagrodę International Property Awards każdego roku ubiegają się kandydaci m.in. z: Europy, Azji, Afryki czy Ameryki Środkowej i Południowej.

2013r. - Certyfikat BREEAM Europe Commercial

Certyfikat BREEAM Europe Commercial: Offices dla budynku biurowo-usługowego z garażem wielostanowiskowym Promenady Epsilion.

2013r. - Gepard Biznesu 2013

Spośród 3189 przedsiębiorstw województwa dolnośląskiego, których wyniki finansowe przeanalizowała Wywiadownia Handlowa Infocredit, tytuł Gepard Biznesu 2013 uzyskało 2000 firm. Analizą objęto 70 tysięcy firm z całej Polski, które w latach 2011-2012 miały każdego roku przynajmniej pół miliona zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. AP Szczepaniak może używać tytułu Gepard Biznesu bezterminowo.

2012r. - Nowa Papiernia

19 czerwca 2012 rozstrzygnięta została jedenasta edycja konkursu „Dom, w którym chciałbym zamieszkać”. W plebiscycie środowiskowym, w kategorii „budynki wielorodzinne” zwyciężyła inwestycja Nowa Papiernia, projekt realizowany przez firmę RED - Real Estate Development.

2012r. - Efektywna Firma 2012 Branży Budowlanej

Spośród 2409 przedsiębiorstw branży budowlanej, których wyniki finansowe przeanalizował Instytut Nowoczesnego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 1470 podmiotów

2012r. - Efektywna Firma 2012

Spośród 21 919 przedsiębiorstw, których wyniki finansowe przeanalizował Instytut Nowoczesnego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 11944 podmiotów.

2012r. - Gepard Biznesu 2012

Spośród 2936 przedsiębiorstw województwa dolnośląskiego, których wyniki finansowe przeanalizował Instytut Nowoczesnego Biznesu, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 1660 firm. Analizą objęto 60 tysięcy firm z całej Polski, które w latach 2010-2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

2011r. - Efektywna Firma 2011

Przedsiębiorstwa, w których trzyletnia średnia zysku netto do przychodów operacyjnych wynosi minimum 5 proc. Instytut Nowoczesnego Biznesu uznaje za Efektywne Firmy 2011. AP Szczepaniak Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wrocław - trzyletnia średnia zysku netto do przychodów operacyjnych - 21%

2011r. - Zespół Zabudowy Wielorodzinnej Grota-Roweckiego

I miejsce w konkursie na realizacje osiedla mieszkaniowego przy ul. Grota-Roweckiego we Wrocławiu

2010r. - Piękny Wrocław edycja XXI

"(...) nagrodę otrzymuje zespół budynków biurowych WOJDYŁA PARK (...)"

2010r. - Parkowa Ostoja

I miejsce w konkursie na realizacje osiedla mieszkaniowego we Wrocławiu przy ul. Mącznej.

2009r. - Budowa Roku 2009

Nagroda III stopnia. "I etap inwestycji 'Villa Vratislavia' - budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym, infrastruktura techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu". Główni projektanci: mgr inż. arch. Artur SZCZEPANIAK (architektura), ...

2008r. - Budowa Roku 2008

Nagroda III stopnia. "Budynki mieszkalne wielorodzinne z garażami i usługami - etap A i B we Wrocławiu". Główni projektanci: mgr inż. arch. Artur SZCZEPANIAK (architektura), ...

2007r. - Piękny Wrocław edycja XVIII

"(...) nagrodę otrzymują Arkady Wrocławskie (...)"

2004r. - Arkady Wrocławskie

I miejsce w konkursie na realizacje centrum handlowego przy ul. Swobodnej we Wrocławiu

2003r. - Centrum Handlowe, Lwów, Ukraina

I miejsce w międzynarodowym konkursie na realizacje centrum handlowego przy ul. Kniagini Olgi we Lwowie na Ukrainie